EXPO 2017’de Türkiye farkı

Yakında Bizim de Katılacağımız EXPO 2017’de Büyük Gelişmeler Var. Kazakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Rapil Zoşibayev, Astana’da düzenlenecek EXPO 2017 Uluslararası Enerji Fuarı’na Türkiye’nin katılımını çok önemsediklerini belirterek, “EXPO 2017’de en güzel standlardan biri Türkiye’nin olacak” dedi.

New York Times gazetesi tarafından düzenlenen ve Kazakistan’ın EXPO 2017 ulusal şirketinin de sponsor olduğu “Yarın için Enerji” konferansına katılmak üzere Fransa’nın başkenti Paris’e gelen Zoşibayev, fuarın hazırlık aşamasında gelinen son noktayı ve amaçlarını değerlendirdi. Fuar standlarının ülkelere teslim edilmeye başlandığını söyleyen Zoşibayev, “EXPO 2017’de en güzel standlardan biri Türkiye’nin olacak. Türkiye standında enerji alanında ulaşılan son yenilikler ve başarıları göreceğimizi umuyorum. Kazakistan’dan Türkiye’ye çok turist yolluyoruz ve EXPO 2017 vesilesiyle Türkiye’den çok sayıda turistin ülkemize gelmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

VİZELERDE KOLAYLIK

EXPO 2017’ye yoğun ilgi olduğunu vurgulayan Zoşibayev, “105 ülke katılımını teyit etti. G20 zirvesine katılan bütün ülkeler gelecek” ifadelerini kullandı. Fuar nedeniyle Astana’ya 5 milyon ziyaretçi beklediklerini ve ülkelerin vize sorunlarıyla ilgilendiklerini belirten Zoşibayev, “Vize konusunda kolaylık sağlanması için ayrı bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle vizeye ihtiyacı olan 54 ülke vatandaşları için gerekli işlemler 2017’de tamamlanmış olacak.” dedi.

Biz de  EXPO 2017 de yer alacağız. Siz Değerli Misafirlerimizi Standımıza Bekliyoruz.